Babinec

O oddílu

Spolek Babinec byl založen v roce 2007. Podnětem se staly myšlenky na to, jak oživit dění v obci. A tak se do toho dámy daly. Svou činnost zahájily Velikonočním jarmarkem v roce 2008, následovalo Setkání u betléma v tomtéž roce. Z obou akcí se staly každoroční tradice. Tradiční je také Masopustní průvod, kterému Babinec organizačně velí.

Kromě toho se členky Babince zúčastnili Všesokolského sletu v Praze v letech 2012 a 2018.

Aktivita spolku se nezaměřuje jen na vlastní akce, ale také na spolupráci s městysem a ostatními spolky. Ženy mají velký podíl např. na Srazu rodáků, Svatováclavských slavnostechCyklorytíři. Scházejí se také v tanečním kroužku.

Výstupem kroužku jsou mnohá vystoupení v okolních obcích – v Kamberku, Jankově, Čechticích, Křížově, v Jílovém u Prahy, v Ledči nad Sázavou. Na tanečních vystoupeních Babince jste dosud mohli vidět třeba Českou besedu, country, staropražské písničky.