Stolní tenis

O oddílu

Oddíl stolního tenisu „Sokol Louňovice pod Blaníkem“ byl založen v roce 1978. Na začátku hráči pořádali pouze tréninky a oddílové turnaje. Okresní soutěž se hrála poprvé v sezóně 1981-82. V tu dobu byl v Louňovicích o stolní tenis velký zájem a tak se v rámci tréninku hráli kvalifikační turnaje o to kdo bude v pátek hrát zápas.

Zpočátku dokázalo družstvo třikrát postoupit do nejvyšší soutěže na okrese Benešov do I. třídy. Bylo to v letech 1990, 1993, 1996-97. Od roku 1998 se drželo v II. třídě až do roku 2007. Od té doby se tým A drží v I. třídě.

V roce 2001 bylo založeno B. mužstvo, které bylo zpočátku složeno z mladých hráčů, kteří v oddíle začínali v žákovských kategoriích. V letech 1994-2004 se žáci pravidelně zúčastňovali turnajů, které se pořádaly na okrese Benešov. Nejlepších výsledků dosáhli v roce 1999 a 2000. Dlouhé roky se B mužstvo drželo v II. třídě. Od roku 2020 působí ve III. třídě.

V roce 2018 vzniklo družstvo C, které bylo složeno ze znovu založené mládeže a doplněné zkušenějšími hráči. V tu dobu se přihlásila mládež i do regionálního přeboru mládeže v rámci okresu Benešov. Bohužel se tradice mládežnických turnajů v okrese Benešov neudržela.

V současné době probíhají během sezóny tréninky nejen mládeže, ale i dospělých. Vedeme děti od 6 let, kdy je cílem děti naučit správnou techniku pomocí zásobníku a v rámci her kontrolovat míček na pálce. Šikovnější děti hrají spolu různé kombinace a snažíme se je připravit na budoucí zápasy. Společně s dětmi pracujeme na lepší fyzické kondici a koordinaci pohybů, protože obojí je u stolního tenisu potřeba.

Věříme, že si stolní tenis získává v Louňovicích, čím dál více příznivců a do budoucna si udržíme dostatečně širokou a kvalitní hráčskou základnu, abychom dodrželi tuto řekněme místní tradici.

Každý rok pořádáme vánoční turnaj pro členy Sokola a od roku 1992 župní přebor. Hrací místností je sokolovna ZŠ Louňovice.

Trenér: Vendula Tichá